Ostatnio na naszym blogu: Składniki małżeńskiego majątku wspólnego

Wojciech Jaciubek

Adwokat i doradca podatkowy (13566). Złożył egzamin adwokacki z najlepszym wynikiem w Krakowie w 2017 r. Laureat Konkursu Arbitrażowego Lewiatan w kategorii „Najlepsza odpowiedź na pozew” (2016, III m. druż.).

WIĘCEJ INFORMACJI

Wojciech Jaciubek - adwokat i doradca podatkowy z siedzibą w Krakowie i filią w Radomiu. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w tym studia magisterskie oraz studia podyplomowe z zakresu prawa zamówień publicznych. Odbył aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Krakowie. Złożył z wynikiem pozytywnym egzamin adwokacki (2017) oraz egzamin na doradcę podatkowego (2018). Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie (KRA/Adw/3382) oraz listę doradców podatkowych Krajowej Rady Doradców Podatkowych (13566). Dotychczasową praktykę prawniczą starał się łączyć z działalnością dydaktyczną i naukową, pracując w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także publikując artykuły naukowe w poczytnych czasopismach prawniczych, w tym w Polskim Procesie Cywilnym oraz Przeglądzie Prawa Handlowego.

Posiada bogate doświadczenie w dziedzinach prawa dotyczących umów gospodarczych, nieruchomości, postępowania cywilnego i administracyjnego, stosunków pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków, funkcjonowania podmiotów korporacyjnych, procesu budowlanego oraz zamówień publicznych. Pracował w renomowanych kancelariach prawnych i podatkowych w Krakowie oraz Warszawie, a także jako prawnik in-house spółek grupy kapitałowej "Armatura Kraków". Zastępował Klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych, obsługiwał organy korporacyjne, doradzał w działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej, jak również w sferze finansowej i organizacyjnej podmiotów gospodarczych, w tym spółek  zajmujących się dystrybucją materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych w Polsce i za granicą, przedsiębiorstw produkujących oraz sprzedających ceramikę i produkty sanitarne, firm budowlanych oraz wielu innych podmiotów z branży handlowej i usługowej.

 • Wykształcenie

  • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji, magister prawa, 2013
  • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji, studia podyplomowe „Prawo zamówień publicznych”, 2015
  • Krakowska Izba Adwokacka, aplikacja adwokacka, 2016
 • Doświadczenie

  Doświadczenie praktyczne zdobywał jeszcze jako student w ramach programu edukacyjnego Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2011-2012). W Poradni pracował również jako Asystent (2012-2013) oraz Koordynator Sekcji Prawa Pracy (2014-2015), współdziałając ze znakomitymi pracownikami naukowymi, prawnikami i studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego.
   
  Równocześnie od czerwca 2012 roku do końca 2017 roku zatrudniony był w krakowskiej kancelarii adwokackiej i podatkowej, świadcząc pomoc prawną przede wszystkim na rzecz jednostek gospodarczych, jako prawnik (aplikant adwokacki), a następnie adwokat. W okresie od końca 2015 roku do końca 2017 roku stanowił część zespołu obsługującego spółki grupy kapitałowej zajmującej się sprzedażą oraz dystrybucją materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz, prowadzoną w obiektach wielkopowierzchniowych w Polsce i poza jej granicami. 
   
  Od listopada 2015 roku do końca 2016 roku, pracował również jako prawnik in-house spółek grupy kapitałowej Armatura Kraków S.A. – wiodącego polskiego producenta oraz sprzedawcy ceramiki i armatury sanitarnej, niegdyś notowanego na GPW w Warszawie. 
   
  Po zdobyciu uprawnień zawodowych w zakresie doradztwa podatkowego, w grudniu 2018 roku nawiązał współpracę z renomowaną kancelarią prawniczą w Warszawie, dla której pracował do lutego 2020 roku, świadcząc usługi prawne głównie na rzecz podmiotów gospodarczych z branży handlowej i usługowej.
   
  W swojej dotychczasowej praktyce udzielał pomocy prawnej w ponad 900 sprawach, w szczególności z zakresu prawa umów gospodarczych, prawa nieruchomości, prawa postępowania cywilnego i administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, prawa korporacyjnego, prawa budowlanego oraz prawa zamówień publicznych.
   
 • Wyróżnienia

  • Najlepszy wynik z egzaminu adwokackiego w Krakowskiej Izbie Adwokackiej (średnia 5.0), 2017
  • Konkurs Arbitrażowy Lewiatan, V edycja, III miejsce w kategorii „Najlepsza odpowiedź na pozew”, 2016
  • Konkurs Krasomówczy Krakowskiej Izby Adwokackiej, wyróżnienie, 2016 
 • Publikacje

  • Umowa prorogacyjna w postępowaniu w sprawach z zakresu prawa pracy – de lege lata i de lege ferenda, Polski Proces Cywilny 2019, nr 4
  • Reprezentacja spółki handlowej w postępowaniu w sprawach o ustalenie istnienia bądź nieistnienia stosunku członkostwa w zarządzie spółki, Przegląd Prawa Handlowego 2016, nr 10
  • Umowa prorogacyjna jako czynność sui generis, Polski Proces Cywilny 2016, nr 4
  • Postępowanie Cywilne. Repetytorium, D. Nartowski, P. Fik, P. Staszczyk (red.), Warszawa 2013 - współautor
 • Organizacje

  • Izba Adwokacka w Krakowie, 2013-obecnie
  • Krajowa Izba Doradców Podatkowych, 2018-obecnie
  • Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sekcja Prawa Pracy, Sekcja Prawa Postępowania Cywilnego, 2011-2013
 • Języki

  • polski, ojczysty
  • angielski, biegły
  • niemiecki, średniozaawansowany

Używamy plików cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w przeglądarce. Informacja o plikach cookies.

OK, rozumiem