Ostatnio na naszym blogu: Składniki małżeńskiego majątku wspólnego

Przemysław Kupiec

Adwokat. Studiował prawo w Polsce i w Szwecji. Pracował jako prawnik w znanych kancelariach adwokackich oraz jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie.Telefon: +48 660 383 112


Siedziba: Radom
WIĘCEJ INFORMACJI

Przemysław Kupiec - adwokat z siedzibą w Radomiu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, gdzie obronił pracę magisterską z zakresu teorii prawa. Studiował również na Wydziale Prawa Uniwersytetu Dalarna w Falun (Högskolan Dalarna). Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach prawniczych, w tym zwłaszcza w ramach Szkoły Prawa Angielskiego. Odbył aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Kielcach. Po złożeniu z wynikiem pozytywnym egzaminu adwokackiego (2018), został wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Radomiu (nr RAD/Adw/228).

Pracował w znanych kancelariach adwokackich w Radomiu, a także instytucjach wymiaru sprawiedliwości, w tym jako asystent sędziego Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Bronił oskarżonych w złożonych procesach karnych, w tym między innymi przed zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastępował Klientów w procesach cywilnych, w szczególności w postępowaniach rozwodowych i w postępowaniach o podział majątku wspólnego. Doradzał podmiotom gospodarczym, w tym zwłaszcza spółkom handlowym, a także Klientom potrzebującym pomocy w sprawach z obszaru prawa nieruchomości, prawa pracy, prawa rodzinnego i spadkowego. Specjalista w zakresie projektowania i negocjowania umów gospodarczych, w tym umów zawieranych w ramach zamówień publicznych.

 • Wykształcenie

  • Karkowska Akademia im. A. F. Modrzewskiego w Krakowie, magister prawa, 2013
  • Högskolan Dalarna (Szwecja), 2011
  • Izba Adwokacka w Kielcach, aplikacja adwokacka, 2018
 • Doświadczenie

  Doświadczenie zawodowe zdobywał jeszcze w czasie studiów w kancelarii radcowskiej i podatkowej. W czasie odbywania aplikacji pracował w kancelariach adwokackich, świadcząc pomoc prawną jako prawnik (aplikant adwokacki). Od 2017 roku pracował jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, w wydziale gospodarczym i cywilnym, mając okazję uczestniczyć w szkoleniu dla kadr sądów powszechnych z zakresu postępowania restrukturyzacyjnego oraz upadłościowego, przeprowadzonym przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie (2018). W swojej dotychczasowej praktyce udzielał pomocy prawnej w licznych procesach karnych, a także w postępowaniach cywilnych w sprawach gospodarczych, pracowniczych, rodzinnych i spadkowych. 

   

 • Organizacje

  • Izba Adwokacka w Radomiu, 2019 - obecnie
  • Izba Adwokacka w Kielcach, 2014 - 2019
  • Sekcja Prawa Karnego przy Kole Naukowym Studentów Prawa i Administracji „Jurysta” w Krakowskiej Akademii, 2011 - 2013
 • Języki

  • polski, ojczysty
  • angielski, biegły

Używamy plików cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w przeglądarce. Informacja o plikach cookies.

OK, rozumiem